Comentariu
andreea - 13 Iun 2009
Test de normalitate ...se pare ca tot mai multi sunt speciali
.. "normalitatea" e pe cale de disparitie... sau daca o luam
altfel, creierul uman evolueaza astfel ce e extraordinar ajunge o
normalitate spre fine
. si ca sa ma laud tot 0% mi-a iesit
pentru cel care intreba "dak ce scrii uh e varianta
corecta dc e incorect ce scrii?" [pardon... mai sunt multi care si-au pus
intrebarea
]: acesta e test de "normalitate".. asadar un
om normal, adica excludem geniile sau cei inceti, calculeaza in mod eronat
5000, si este data ca varianta "corecta" ceea ce raspund oamenii in
general, nu a spus nimeni ca acela e raspunsul corect, e doar CEL DAT IN
MOD NORMAL
asta e in cazul tuturor raspunsurillor
cat despre legumele care n-au legatura cu
calculele... in esenta chiar nu au, dar sunt puse doar de confuzie
si va mai intrebati dc nu a explicat normalitatea de
a raspunde "ciocan rosu" sau "morcov". acest test s-a mai aplicat de multe
ori, multori oameni, si s-a observat ca majoritatea au dat aceste
raspunsuri, dar dc..? probabil sunt lucrurile cele mai uzuale lurucri, in
comparatie cu celalalte din ariile lor, insa acest lucru nu e valabil
pentru toti
. oricum, multe fenomene sunt inca
inexplicabile 